הידרותרפיה בצפון


מכון ברוך - נורית כהן גולן
מכון ברוך בבעלותה ובניהולה המסור של נורית הממוקם בקריות , בעלת ניסיון של למעלה מ-27 שנים .

ממצאת עד תם את כל התכונות הסגוליות של המים בכדי לחזק את האיברים החלשים בגוף האדם ולהקל על סבלם של אלו הסובלים מבעיות מיוחדות וספציפיות .

עם כניסתכם למכון של נורית תבינו ותרגישו מיד ביחס החם והאנושי וכמו כן מהמקצועיות ומהפרטיות המרבית שמעניקה נורית .

הטיפול מתבצע בבית פרטי בקריות [ וילה ] ונותן שירות לכל תושבי הקריות בפרט והצפון בכלל .

הטיפול ניתן ומוענק בבריכה פרטית ללא נוכחות קהל ומשרת את כל כל המגזרים הן האוכלוסיה הדתית והחרדית והן החילונית .

הבריכה הינה בריכה טיפולית פרופר בפיקוח משרד הבריאות באופן רציף .

צוות המטפלים במכון הינו מוסמך ובלי תעודות מקצועיות בתחום .

אורך הטיפול הינו חצי שעה שבמהלכם מקבלים המטופלים טיפול אישי ומקיף מהמטפל , הכולל יעוץ והדרכה לתרגילים השונים .

מכון ברוך נמצא בהסדר עם קופות החולים : מכבי וביטוח כללית מושלם .

למכון ברוך מוניטין בקרב כל תושבי הצפון שנבנה בעמל רב ב-10 אצבעותיה המסורות של נורית מזה עשרות שנים .

תחומי התמחות הינם:

*תעודת הסמכה מציל מורשה

*עיסוי סיני

*שיאצו

*הידרותרפיה- לימודי חוץ בבלגיה

*שחיה שיקומית

*ווטסצו-שיאצו במים

*רייקי-מאסטר רייקי

שעות הפעילות הינם :

ימים א'-ה' : 08:00-18:00

ימי ו' : 08:00-14:00

מאמרים

הידרותרפיה בצפון

                                                        

מהי הידרורתפיה בצפון? למי מתאים טיפול הידרותרפי ובאיזה בעיות מטפלת הידרותרפיה בצפון. האם להידרותרפיה יש יתרונות מיוחדים? על הידרותרפיה בצפון.

הידרותרפיה היא שיטה של פיזיותרפיה המתבצעת במים. מטרתה של שיטה זו היא לנצל את היתרונות הרבים של המים על מנת להקנות טיפול יעיל ואיכותי למטופל. הידרותרפיה בצפון מאפשרת לכל מטופל ליהנות מאותם יתרונות מופלאים.

היתרון המרכזי של טיפול במים הוא הרחבת קשת התנועות שיכול המטופל לעשות בנוחות. היות שבתוך המים, מאבד הגוף 2/3 ממשקל גופו, חש המטופל תחושת קלילות משמעותית שאינה מורגשת בטיפול מחוץ למים.

כאשר מדובר על בעיות מפרקים, כוח הציפה מפחית את העומס עליהם וכך ניתן לטפל בכאב בצורה חופשית ופשוטה יותר.

הידרותרפיה בצפון מתבצעת בבריכות מתאימות בלבד כאשר חום המים והלחץ ההידרוסטאטי, מגבירים את זרימת הדם של המטופל וכך רמת הכאב יורדת באופן משמעותי.

טיפולי הידרותרפיה בצפון משרים על המטופלים תחושה של רוגע ונעימות שכן, רוב האוכלוסייה נהנית מאוד משהייה במים.  כמו כן, טיפולי הידרותרפיה נעשים בצורה הוליסטית תוך הקפדה על אווירה מתאימה במים חמימים.

כל היתרונות הנהדרים הללו הם ייחודיים לטיפולי הידרותרפיה בצפון והם מאפשרים להידרותרפיסט לטפל בבעיה של המטופל ביתר קלות.

טיפולי הידרותרפיה בצפון

הידרותרפיה משמשת לטיפול בבעיות שונות ומגוונות אשר ניתן לחלקן לשלוש קטגוריות:

 

1.         בעיות אורטופדיות: ראשית, הידרותרפיה בצפון מטפלת בבעיות אורטופדיות שהן שכיחות מאוד בקרב האוכלוסייה. מדובר בין השאר בבעיות גב, כאבי מפרקים, כאבים שנוצרו מפריצת דיסק וכדומה.

 

            בעיות אורטופדיות הפכו לשכיחות מאוד בעידן המודרני, זאת לאור שעות העבודה הארוכות והישיבה מול המחשב הגורמת לשחיקה של השרירים ולכאבים רבים.

 

2.         בעיות נוירולוגיות :  הידרותרפיה בצפון מטפלת גם בבעיות נוירולוגיות למשל, מטופל שעבר אירוע מוחי או מטופל הסובל ממחלת פרקינסון.

 

3.         בעיות התנהגותיות : הפרעת קשב וריכוז, עודף משקל הנובע מהפרעה התנהגותית ואף איחור בהתפתחות של תינוקות, אלו הן רק חלק מהבעיות ההתנהגותיות שניתן לטפל באמצעות הידרותרפיה בצפון.

 

 

טיפולי הידרותרפיה בצפון יכולים לסייע למטופלים רבים, היכן שטיפולי פיזיותרפיה רגילים, לא

סייעו. הסיבה לכך היא כמובן יתרונותיו של המים אשר באים לידי ביטוי רב בטיפולי

הידרותרפיה בצפון ובנוסף לזאת, גם הגישה הייחודית, ההוליסטית, מסייעת מאוד לריפוי.

 

 

הידרותרפיה לתינוקות

טיפולי הידרותרפיה, בשל העובדה כי הם מתבצעים במים, סביבה טבעית כל כך לאדם, הם פיתרון נפלא גם לבעיות התפתחות של תינוקות.  ישנם תינוקות אשר מאחרים מעט בהתפתחותם, ביחס לגילם. הידרותרפיה בצפון מטפלת בבעיה זו בצורה נעימה ויעילה.

 

כיצד מתבצעים טיפולי הידרותרפיה בתינוקות? המטפל עובד על הקשר שבין ההורה לבין התינוק ומדריך את ההורה כיצד להניע את התינוק. התנועות החשובות ביותר עבור התינוק הן שהייה על הבטן ויישור של המפרקים. ללא תנועות אלו, לא יוכל התינוק לזחול ולשבת בצורה עצמאית ונכונה.

 

במסגרת הידרותרפיה בצפון, מקדיש המטפל את מלוא תשומת הלב להורה ולבניית קשר נכון עם תינוקו. בנוסף לתרגילים המתבצעים במים, ישנם גם תרגילים נוספים שחשוב לעשות כגון טיפוס על מזרון.

 

היתרונות שבטיפול במים למטופל מבוגר, חלים כמובן גם על התינוק. המים הם מקום נעים, חמים ושמח עבור התינוק המאפשר לו לנוע בגמישות ובחופשיות, כאשר מסביבו צעצועים צבעוניים ואווירה שמחה של ההורה השוהה עמו במים.

 

הידרורפיה בצפון עבור תינוק, משמעותה חיזוק  כל השרירים שבגופו וזאת בניגוד לתרגול שאינו מתבצע במים, במסגרתו עובדים על שריר אחד בלבד בכל פעם.

 

 

אופן הטיפול

טיפולי הידרותרפיה בצפון מתאימים לכל אדם בכל גיל וכפי שראינו, טיפולי הידרותרפיה בצפון מתאימים גם לתינוקות. ניתן לקיים טיפולים פרטניים ואישיים עם ההידרותרפיסט ואפשר גם לקיים טיפולים במסגרת קבוצתית. מובן כי הקבוצה תמיד תהיה קטנה, על מנת לספק הדרכה צמודה לכל המטופלים.

 

אחד מיתרונות הטיפול הקבוצתי הוא שניתן להגיע לטיפולי הידרותרפיה בצפון יחד עם חבר או קרוב משפחה הסובל מאותה הבעיה. הדבר נכון גם לגבי הורים המגיעים לטיפול עם תינוקם. לרוב, מכירים ההורים זוג אחד נוסף לפחות אשר תינוקם גם מאחר מעט בהתפתחות. כאשר זוגות ההורים הללו עוברים את הטיפול יחד, זה מקל מאוד מבחינה נפשית וגם מגדיל את ההנאה שבטיפול.

טרם התחלת הטיפולים, ייערך מפגש ראשוני בין המטופל למטפל. זהו מפגש של אבחון הנועד להכיר את המטופל וללמוד מהם צרכיו והעדפותיו הייחודיים. לפי האבחון תיבנה תוכנית טיפול המותאמת באופן אישי למטופל לשם מקסום ההנאה והריפוי.

הידרותרפיה בצפון מתבצעת בבריכות מתאימות הנועדו לטיפולים הידרותרפיים. המים מווסתים תמיד לטמפרטורה המתאימה לשם שיקומו של הגוף ותחושה נעימה וקלילה. טמפרטורת המים עומדת על 32 עד 36 מעלות.

עסקים שווים זהב

הידרותרפיה בצפון


שעות פעילות:

ימים א'-ה' : 08:00-18:00ימי ו' : 08:00-14:00

תחומי התמחות:

*תעודת הסמכה מציל מורשה*עיסוי סיני*שיאצו*הידרותרפיה- לימודי חוץ בבלגיה*שחיה שיקומית*ווטסצו-שיאצו במים*רייקי-מאסטר רייקי
דרג עכשיו:  
0
RSS Feeds